Znáte superpotraviny?

Komerční sdělení

Setkali jste se již někdy s označením potravin superfoods? Pokud jste se s tímto označením potravin, které jsou, jak již sám název napovídá něčím výjimečné, ještě nesetkali, je třeba to napravit a s tímto termínem se více seznámit.

Co jsou superpotraviny?

Tyto potraviny jsou výjimečné zejména tím, že obsahují obrovské množství velmi důležitých živin. Superpotraviny jsou také velmi bohaté na minerály a vitamíny. Mají velmi dobré antioxidační účinky a podporují funkci imunitního systému. Jedním slovem jsou takzvaně „super“! Tyto potraviny jsou známé zejména díky své účinnosti a uzdravujícím schopnostem. Lidé je znali už před tisíci lety. Superpotraviny pochází ve většině případů ze zemí, které se nachází mimo Evropu. Jižní Amerika, Asie nebo Severní Afrika, tady všude se sídlící starodávné obyvatelstvo s těmito potravinami seznámilo. Moudrost matky přírody neznala mezí, tudíž moc dobře věděla, že v těchto nehostinných podmínkách si tyto blahodárné potraviny najdou své místo. Drsné podmínky pouští, tropických pralesů a vysoké nadmořské výšky donutily tyto plodiny zadržovat v sobě více živin. Důvod byl prostý, plodiny v těchto podmínkách musely nějakým způsobem přežít. Díky tomuto faktu objevíme v superpotravinách opravdu abnormální množství nutričních hodnot, kterými se obyčejné plodiny rozhodně chlubit nemohou.

Proč konzumovat superpotraviny?

Superpotraviny mohou jednoznačně vylepšit kvalitu našeho života. Pokud se tyto potraviny pěstují podle tradičního způsobu a bez pesticidů, můžeme si být jisti, že jsou skvělým prvním krokem na cestě za zdravějším životním stylem. Superpotraviny by se měli konzumovat přirozeně, tedy v syrovém stavu. V opačném případě přichází o enzymy, vitamíny, proteiny a ostatní blahodárné látky, díky kterým jsou takto jedinečné. Tento fakt ocení zejména příznivci raw stravy, tedy vitariáni.

Druhy superpotravin

Seznam superpotravin je velmi obsáhlý. Některé druhy těchto potravin jsou snadno dostupné a jiné zase hůře. Do superpotravin řadíme také takzvané zelené potraviny. Mezi zelené potraviny patří především mladý zelený ječmen. Mladý ječmen se sklízí zásadně zelený a to zejména kvůli tomu, aby si zachoval veškeré své zdraví prospěšné látky. Zelený ječmen spadá do skupiny vitamínů B a obsahuje aminokyseliny, betakaroten a vlákninu.

Do superpotravin se řadí také spirulina, jinými slovy sladkovodní řasa. Spirulina je bohatá na vitamín B12, železo a rostlinné bílkoviny. Spirulina podporuje imunitu a působí protizánětlivě. Dodává energii a má mnoho dalších příznivých účinků na naše zdraví. Další superpotravinu tvoří například plod kustovnice čínské, nesoucí název goja. Goja pochází z úrodné půdy Himalájí a má vynikající antioxidační účinky. Opomenout bychom neměli ani známá chia semínka, která se v současné době těší velkému zájmu. Tato semínka šalvěje hispánské pochází ze Střední a Jižní Ameriky. Chia semínka jsou zdrojem energie. Dodávají výdrž a vitalitu. V současné době se velmi často objevují na pultech v obchodech a to v mnoha různých formách.


(Nehodnoceno)


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události