Hypoglykemický záchvat

Hypoglykemický záchvat se projevuje nevolností, nadměrným pocením, postižení bývají zmatení, někdy dokonce agresivní a postupně upadají do bezvědomí.

Záchvat vzniká u diabetiků v důsledku poklesu hladiny cukru v krvi způsobeného příliš velkou dávkou inzulinu nebo příliš nízkým příjmem potravy. Někdy se objevuje také po intenzivní fyzické aktivitě.

Kapitoly

První pomoc

Nedošlo-li u postiženého ke ztrátě vědomí, podejte mu sladké jídlo či pití. Je-li v bezvědomí, nic mu nepodávejte, aby nedošlo ke vdechnutí, a přivolejte záchrannou službu. Do jejího příjezdu kontrolujte, zda postižený normálně dýchá.

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Dob@Imports Microsoft.IdentityModel.Claims
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události