Nedostatek minerálů

      Minerály patří stejně jako vitamíny nebo vláknina k životně důležitým látkám, bez kterých se naše tělo nedokáže obejít. Pojem minerály zahrnuje všechny anorganické látky vyskytující se v těle buď ve velkém množství (okolo 25 až 1000 gramů), nebo v malém, takzvaném stopovém množství. Všechny minerály jsou esenciální, to znamená pro tělo životně důležité a pro funkčnost jednotlivých orgánů a tkání nezastupitelné. Protože je tělo neumí samo produkovat, musí být přijímány v potravě a nápojích. K minerálům, kterých je v těle veliké množství patří:  magnézium (hořčík - Mg), kalium (draslík - K), kalcium (vápník - Ca), natrium (sodík - Na), sulfur (síra -S), chlor (Cl) a fosfor (P).

      Do stopových prvků počítáme látky, které jsou už ve velmi  malé koncentraci pro tělo nezbytné a nenahraditelné. Jejich obsah v těle je mezi 1 až 5 miligramy: chrom (Cr), železo (Fe), fluor (F), jod (J), kobalt (Co), měď (Cu), mangan (Mn), molybden (Mo), nikl (Ni), selen (Se), křemík (silicium - Si), vanad (Va) a zinek (Zn).

Pokračovat na: Funkce minerálů

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.

Související zdravotnická zařízení

Interní medicína
Odborný lékař interní
324 Samostatná ordinace lékaře specialisty
MUDr. Bizoň Jiří
Čs. armády 6b/1491, 74801 Hlučín

Praktický lékař pro dospělé
BENE VOBIS s.r.o., praktický lékař
320 Samost.ordinace prakt.lék.pro dospělé
MUDr. Mazurová Gabriela
Kosmická 2/537, 14900 Praha 11

laboratorní vyšetření
IMALAB, s.r.o.
361 Samostatná odborná laboratoř
RNDr. Loucký Jaroslav
U Lomu 638, 76001 Zlín

endokrinologie
Endokrinologická a interní ordinace
324 Samostatná ordinace lékaře specialisty
MUDr. Lindnerová Zdeňka
Božkovská 4/2967, 14100 Praha 4

diabetologie
Lékařské ambulance s.r.o.
324 Samostatná ordinace lékaře specialisty
MUDr. Novák Petr
Drobného 38-40, 60200 Brno
Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události