Nedostatek minerálů

      Minerály patří stejně jako vitamíny nebo vláknina k životně důležitým látkám, bez kterých se naše tělo nedokáže obejít. Pojem minerály zahrnuje všechny anorganické látky vyskytující se v těle buď ve velkém množství (okolo 25 až 1000 gramů), nebo v malém, takzvaném stopovém množství. Všechny minerály jsou esenciální, to znamená pro tělo životně důležité a pro funkčnost jednotlivých orgánů a tkání nezastupitelné. Protože je tělo neumí samo produkovat, musí být přijímány v potravě a nápojích. K minerálům, kterých je v těle veliké množství patří:  magnézium (hořčík - Mg), kalium (draslík - K), kalcium (vápník - Ca), natrium (sodík - Na), sulfur (síra -S), chlor (Cl) a fosfor (P).

      Do stopových prvků počítáme látky, které jsou už ve velmi  malé koncentraci pro tělo nezbytné a nenahraditelné. Jejich obsah v těle je mezi 1 až 5 miligramy: chrom (Cr), železo (Fe), fluor (F), jod (J), kobalt (Co), měď (Cu), mangan (Mn), molybden (Mo), nikl (Ni), selen (Se), křemík (silicium - Si), vanad (Va) a zinek (Zn).

Pokračovat na: Funkce minerálů

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.

Související zdravotnická zařízení

Interní medicína
Interna Beskydy, s.r.o.
324 Samostatná ordinace lékaře specialisty
MUDr. Řeha Pavel
Hlavní 271, 73911 Frýdlant nad Ostravicí

Praktický lékař pro dospělé
Praktický lékař pro dospělé
320 Samost.ordinace prakt.lék.pro dospělé
MUDr. Henner Tomáš
Sady Komenského 1/605, 73701 Český Těšín

laboratorní vyšetření
synlab czech s.r.o.
301 Sdružené ambulantní zařízení - velké
Ing. Herden Miroslav
Kostelní 9, 17000 Praha 7

endokrinologie
Odborný lékař endokrinologie
324 Samostatná ordinace lékaře specialisty
MUDr. Mayerová Dagmar
Trávnická 2, 79601 Prostějov

diabetologie
MEDIKA HRADEC KRÁLOVÉ, s.r.o.
301 Sdružené ambulantní zařízení - velké
MUDr. Slavíková Marta
Veverkova 5/1631, 50002 Hradec Králové
Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události