Nedostatek minerálů

      Minerály patří stejně jako vitamíny nebo vláknina k životně důležitým látkám, bez kterých se naše tělo nedokáže obejít. Pojem minerály zahrnuje všechny anorganické látky vyskytující se v těle buď ve velkém množství (okolo 25 až 1000 gramů), nebo v malém, takzvaném stopovém množství. Všechny minerály jsou esenciální, to znamená pro tělo životně důležité a pro funkčnost jednotlivých orgánů a tkání nezastupitelné. Protože je tělo neumí samo produkovat, musí být přijímány v potravě a nápojích. K minerálům, kterých je v těle veliké množství patří:  magnézium (hořčík - Mg), kalium (draslík - K), kalcium (vápník - Ca), natrium (sodík - Na), sulfur (síra -S), chlor (Cl) a fosfor (P).

      Do stopových prvků počítáme látky, které jsou už ve velmi  malé koncentraci pro tělo nezbytné a nenahraditelné. Jejich obsah v těle je mezi 1 až 5 miligramy: chrom (Cr), železo (Fe), fluor (F), jod (J), kobalt (Co), měď (Cu), mangan (Mn), molybden (Mo), nikl (Ni), selen (Se), křemík (silicium - Si), vanad (Va) a zinek (Zn).

Pokračovat na: Funkce minerálů

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.

Související zdravotnická zařízení

Interní medicína
SMN a.s., Nemocnice Prostějov
102 Nemocnice
Ing. Uvízl Tomáš
Mathonova 291/1, 79604 Prostějov

Praktický lékař pro dospělé
Ordinace praktického lékaře
320 Samost.ordinace prakt.lék.pro dospělé
MUDr. Protivová Zuzana
Vejprnická 56, 31800 Plzeň

laboratorní vyšetření
Nemocnice Hranice, a.s.
102 Nemocnice
MUDr. Sohlich Eduard, MBA
Zborovská 1245, 75322 Hranice

endokrinologie
Endokrinologická ambulance
324 Samostatná ordinace lékaře specialisty
MUDr. Jirovec Martin
Tepelská 137, 35301 Mariánské Lázně

diabetologie
Diabetologie - interní ordinace
324 Samostatná ordinace lékaře specialisty
MUDr. Merhaut Tomáš
Revoluční 19/765, 11594 Praha 1
Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události