Nedostatek minerálů

      Minerály patří stejně jako vitamíny nebo vláknina k životně důležitým látkám, bez kterých se naše tělo nedokáže obejít. Pojem minerály zahrnuje všechny anorganické látky vyskytující se v těle buď ve velkém množství (okolo 25 až 1000 gramů), nebo v malém, takzvaném stopovém množství. Všechny minerály jsou esenciální, to znamená pro tělo životně důležité a pro funkčnost jednotlivých orgánů a tkání nezastupitelné. Protože je tělo neumí samo produkovat, musí být přijímány v potravě a nápojích. K minerálům, kterých je v těle veliké množství patří:  magnézium (hořčík - Mg), kalium (draslík - K), kalcium (vápník - Ca), natrium (sodík - Na), sulfur (síra -S), chlor (Cl) a fosfor (P).

      Do stopových prvků počítáme látky, které jsou už ve velmi  malé koncentraci pro tělo nezbytné a nenahraditelné. Jejich obsah v těle je mezi 1 až 5 miligramy: chrom (Cr), železo (Fe), fluor (F), jod (J), kobalt (Co), měď (Cu), mangan (Mn), molybden (Mo), nikl (Ni), selen (Se), křemík (silicium - Si), vanad (Va) a zinek (Zn).

Pokračovat na: Funkce minerálů

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.

Související zdravotnická zařízení

Interní medicína
Internista
324 Samostatná ordinace lékaře specialisty
MUDr. Ludva Jiří
Svárov 714, 75501 Vsetín

Praktický lékař pro dospělé
Všeobecná lékařská praxe
320 Samost.ordinace prakt.lék.pro dospělé
MUDr. Urban Tomáš
Komenského 243, 37842 Nová Včelnice

laboratorní vyšetření
Ing. Jiří Pavlín, Diagnostická laboratoř s.r.o.
361 Samostatná odborná laboratoř
Ing. Pavlín Jiří
Moskevská 508, 43401 Most

endokrinologie
Městská nemocnice v Litoměřicích, p.o.
102 Nemocnice
MUDr. Vysoudil Leoš, MBA
Žitenická 18/2044, 41201 Litoměřice

diabetologie
Vysoč. nemoc. s.r.o. Ledeč nad Sáz., Háj, ambul.
301 Sdružené ambulantní zařízení - velké
Paduch Jiří
Habrecká 450, 58401 Ledeč nad Sázavou
Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události