Nedostatek minerálů

      Minerály patří stejně jako vitamíny nebo vláknina k životně důležitým látkám, bez kterých se naše tělo nedokáže obejít. Pojem minerály zahrnuje všechny anorganické látky vyskytující se v těle buď ve velkém množství (okolo 25 až 1000 gramů), nebo v malém, takzvaném stopovém množství. Všechny minerály jsou esenciální, to znamená pro tělo životně důležité a pro funkčnost jednotlivých orgánů a tkání nezastupitelné. Protože je tělo neumí samo produkovat, musí být přijímány v potravě a nápojích. K minerálům, kterých je v těle veliké množství patří:  magnézium (hořčík - Mg), kalium (draslík - K), kalcium (vápník - Ca), natrium (sodík - Na), sulfur (síra -S), chlor (Cl) a fosfor (P).

      Do stopových prvků počítáme látky, které jsou už ve velmi  malé koncentraci pro tělo nezbytné a nenahraditelné. Jejich obsah v těle je mezi 1 až 5 miligramy: chrom (Cr), železo (Fe), fluor (F), jod (J), kobalt (Co), měď (Cu), mangan (Mn), molybden (Mo), nikl (Ni), selen (Se), křemík (silicium - Si), vanad (Va) a zinek (Zn).

Pokračovat na: Funkce minerálů

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.

Související zdravotnická zařízení

Interní medicína
Medicína Litvínov s.r.o.
324 Samostatná ordinace lékaře specialisty
MUDr. Myšák Petr
Žižkova 151, 43601 Litvínov

Praktický lékař pro dospělé
Praktický lékař pro dospělé
320 Samost.ordinace prakt.lék.pro dospělé
MUDr. Lukačevičová Olga
Sokolovská 2143, 35601 Sokolov

laboratorní vyšetření
Masarykova měst. nemocnice v Jilemnici, p.o.
102 Nemocnice
MUDr. Kalenský Jiří
Metyšova 465, 51401 Jilemnice

endokrinologie
Privátní endokrinologická ambulance
324 Samostatná ordinace lékaře specialisty
MUDr. Řehořková Pavla, Ph.D.
třída Edvarda Beneše 1549, 50012 Hradec Králové

diabetologie
Odborný lékař diabetologie
324 Samostatná ordinace lékaře specialisty
MUDr. Edelsberger Tomáš
Říční okruh 26/2392, 79401 Krnov
Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události