Nedostatek minerálů

      Minerály patří stejně jako vitamíny nebo vláknina k životně důležitým látkám, bez kterých se naše tělo nedokáže obejít. Pojem minerály zahrnuje všechny anorganické látky vyskytující se v těle buď ve velkém množství (okolo 25 až 1000 gramů), nebo v malém, takzvaném stopovém množství. Všechny minerály jsou esenciální, to znamená pro tělo životně důležité a pro funkčnost jednotlivých orgánů a tkání nezastupitelné. Protože je tělo neumí samo produkovat, musí být přijímány v potravě a nápojích. K minerálům, kterých je v těle veliké množství patří:  magnézium (hořčík - Mg), kalium (draslík - K), kalcium (vápník - Ca), natrium (sodík - Na), sulfur (síra -S), chlor (Cl) a fosfor (P).

      Do stopových prvků počítáme látky, které jsou už ve velmi  malé koncentraci pro tělo nezbytné a nenahraditelné. Jejich obsah v těle je mezi 1 až 5 miligramy: chrom (Cr), železo (Fe), fluor (F), jod (J), kobalt (Co), měď (Cu), mangan (Mn), molybden (Mo), nikl (Ni), selen (Se), křemík (silicium - Si), vanad (Va) a zinek (Zn).

Pokračovat na: Funkce minerálů

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.

Související zdravotnická zařízení

Interní medicína
Interní ambulance
324 Samostatná ordinace lékaře specialisty
MUDr. Filipenský Bohumil
Brněnská 72, 69301 Hustopeče

Praktický lékař pro dospělé
Praktický lékař pro dospělé
320 Samost.ordinace prakt.lék.pro dospělé
MUDr. Martínková Zuzana
Jesenická 28/146, 79326 Vrbno pod Pradědem

laboratorní vyšetření
Oblastní nemocnice Příbram, a.s.
102 Nemocnice
MUDr. Holobrada Stanislav
Podbrdská 269, 26101 Příbram

endokrinologie
Ordinace endokrinologie
324 Samostatná ordinace lékaře specialisty
MUDr. Maršálková Danuše
Generála Janouška 902, 19800 Praha 14

diabetologie
Nemocnice Kadaň s.r.o., ZS Klášterec
310 Zdravotnické středisko
MUDr. Mašek Josef
Královehradecká 418, 43151 Klášterec nad Ohří
Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události