Nedostatek minerálů

      Minerály patří stejně jako vitamíny nebo vláknina k životně důležitým látkám, bez kterých se naše tělo nedokáže obejít. Pojem minerály zahrnuje všechny anorganické látky vyskytující se v těle buď ve velkém množství (okolo 25 až 1000 gramů), nebo v malém, takzvaném stopovém množství. Všechny minerály jsou esenciální, to znamená pro tělo životně důležité a pro funkčnost jednotlivých orgánů a tkání nezastupitelné. Protože je tělo neumí samo produkovat, musí být přijímány v potravě a nápojích. K minerálům, kterých je v těle veliké množství patří:  magnézium (hořčík - Mg), kalium (draslík - K), kalcium (vápník - Ca), natrium (sodík - Na), sulfur (síra -S), chlor (Cl) a fosfor (P).

      Do stopových prvků počítáme látky, které jsou už ve velmi  malé koncentraci pro tělo nezbytné a nenahraditelné. Jejich obsah v těle je mezi 1 až 5 miligramy: chrom (Cr), železo (Fe), fluor (F), jod (J), kobalt (Co), měď (Cu), mangan (Mn), molybden (Mo), nikl (Ni), selen (Se), křemík (silicium - Si), vanad (Va) a zinek (Zn).

Pokračovat na: Funkce minerálů

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.

Související zdravotnická zařízení

Interní medicína
Interní stacionář Podlesí a.s.
460 Stacionář
MUDr. Lukeš Karel
Konská 453, 73961 Třinec

Praktický lékař pro dospělé
Ordinace praktického lékaře, FBLR
320 Samost.ordinace prakt.lék.pro dospělé
MUDr. Kinc Bohumil
Závodu míru 636, 36221 Nejdek

laboratorní vyšetření
Nemocnice Milosrdných bratří
105 Nemocnice následné péče
MUDr. Tělupilová Zdislava
Zlínská 467, 76312 Vizovice

endokrinologie
Odb.lék. pro endokrinol. a nem.vnitřní
324 Samostatná ordinace lékaře specialisty
MUDr. Šindlář Miroslav
Potoky 5145, 76001 Zlín

diabetologie
Diabetologie
324 Samostatná ordinace lékaře specialisty
MUDr. Dvořáková Kateřina
Šustova 2/1930, 14900 Praha 11
Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události