Nedostatek minerálů

      Minerály patří stejně jako vitamíny nebo vláknina k životně důležitým látkám, bez kterých se naše tělo nedokáže obejít. Pojem minerály zahrnuje všechny anorganické látky vyskytující se v těle buď ve velkém množství (okolo 25 až 1000 gramů), nebo v malém, takzvaném stopovém množství. Všechny minerály jsou esenciální, to znamená pro tělo životně důležité a pro funkčnost jednotlivých orgánů a tkání nezastupitelné. Protože je tělo neumí samo produkovat, musí být přijímány v potravě a nápojích. K minerálům, kterých je v těle veliké množství patří:  magnézium (hořčík - Mg), kalium (draslík - K), kalcium (vápník - Ca), natrium (sodík - Na), sulfur (síra -S), chlor (Cl) a fosfor (P).

      Do stopových prvků počítáme látky, které jsou už ve velmi  malé koncentraci pro tělo nezbytné a nenahraditelné. Jejich obsah v těle je mezi 1 až 5 miligramy: chrom (Cr), železo (Fe), fluor (F), jod (J), kobalt (Co), měď (Cu), mangan (Mn), molybden (Mo), nikl (Ni), selen (Se), křemík (silicium - Si), vanad (Va) a zinek (Zn).

Pokračovat na: Funkce minerálů

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.

Související zdravotnická zařízení

Interní medicína
Interní a diabetologická ambulance
324 Samostatná ordinace lékaře specialisty
MUDr. Lešková Ivana
Na Cihelnách 282, 55101 Jaroměř

Praktický lékař pro dospělé
LINE Plus s.r.o., praktický lékař
320 Samost.ordinace prakt.lék.pro dospělé
MUDr. Lorenc Jindřich
č.d. 30, 33032 Kozolupy

laboratorní vyšetření
IMUNO s.r.o. - odborná laboratoř
361 Samostatná odborná laboratoř
MUDr. Karásek David
Vrchlického 875, 43191 Vejprty

endokrinologie
Endokrinologie
324 Samostatná ordinace lékaře specialisty
MUDr. Šimková Barbara
Jugoslávská 13, 61300 Brno

diabetologie
Odborný diabetolog
324 Samostatná ordinace lékaře specialisty
MUDr. Nevrlá Jana
Rybářská 1001, 66453 Újezd u Brna
Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události