Nedostatek minerálů

      Minerály patří stejně jako vitamíny nebo vláknina k životně důležitým látkám, bez kterých se naše tělo nedokáže obejít. Pojem minerály zahrnuje všechny anorganické látky vyskytující se v těle buď ve velkém množství (okolo 25 až 1000 gramů), nebo v malém, takzvaném stopovém množství. Všechny minerály jsou esenciální, to znamená pro tělo životně důležité a pro funkčnost jednotlivých orgánů a tkání nezastupitelné. Protože je tělo neumí samo produkovat, musí být přijímány v potravě a nápojích. K minerálům, kterých je v těle veliké množství patří:  magnézium (hořčík - Mg), kalium (draslík - K), kalcium (vápník - Ca), natrium (sodík - Na), sulfur (síra -S), chlor (Cl) a fosfor (P).

      Do stopových prvků počítáme látky, které jsou už ve velmi  malé koncentraci pro tělo nezbytné a nenahraditelné. Jejich obsah v těle je mezi 1 až 5 miligramy: chrom (Cr), železo (Fe), fluor (F), jod (J), kobalt (Co), měď (Cu), mangan (Mn), molybden (Mo), nikl (Ni), selen (Se), křemík (silicium - Si), vanad (Va) a zinek (Zn).

Pokračovat na: Funkce minerálů

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.

Související zdravotnická zařízení

Interní medicína
Zdravotnické zařízení MV, Poliklinika
301 Sdružené ambulantní zařízení - velké
MUDr. Bébr Petr
Lhotecká 7/559, 14301 Praha 12

Praktický lékař pro dospělé
Ord. praktického lékaře pro dospělé
320 Samost.ordinace prakt.lék.pro dospělé
MUDr. Šubrt Přemysl
Mašťov - náměstí 129, 43156 Mašťov

laboratorní vyšetření
Ing. Jiří Pavlín, Diagnostická laboratoř s.r.o.
361 Samostatná odborná laboratoř
Ing. Pavlín Jiří
Hamerská 257, 43601 Litvínov

endokrinologie
Endokrinologie a geriatrie
324 Samostatná ordinace lékaře specialisty
MUDr. Pomahačová Helena
Františka Kloze 37, 27200 Kladno

diabetologie
Odborný lékař diabetologie
324 Samostatná ordinace lékaře specialisty
MUDr. Šmíd Jan
Sokolská tř. 49, 70200 Ostrava
Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události