Nedostatek minerálů

      Minerály patří stejně jako vitamíny nebo vláknina k životně důležitým látkám, bez kterých se naše tělo nedokáže obejít. Pojem minerály zahrnuje všechny anorganické látky vyskytující se v těle buď ve velkém množství (okolo 25 až 1000 gramů), nebo v malém, takzvaném stopovém množství. Všechny minerály jsou esenciální, to znamená pro tělo životně důležité a pro funkčnost jednotlivých orgánů a tkání nezastupitelné. Protože je tělo neumí samo produkovat, musí být přijímány v potravě a nápojích. K minerálům, kterých je v těle veliké množství patří:  magnézium (hořčík - Mg), kalium (draslík - K), kalcium (vápník - Ca), natrium (sodík - Na), sulfur (síra -S), chlor (Cl) a fosfor (P).

      Do stopových prvků počítáme látky, které jsou už ve velmi  malé koncentraci pro tělo nezbytné a nenahraditelné. Jejich obsah v těle je mezi 1 až 5 miligramy: chrom (Cr), železo (Fe), fluor (F), jod (J), kobalt (Co), měď (Cu), mangan (Mn), molybden (Mo), nikl (Ni), selen (Se), křemík (silicium - Si), vanad (Va) a zinek (Zn).

Pokračovat na: Funkce minerálů

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.

Související zdravotnická zařízení

Interní medicína
Městská nemocnice, a.s.
102 Nemocnice
Ing. Vávra Miroslav, CSc.
Vrchlického 1504, 54401 Dvůr Králové nad Labem

Praktický lékař pro dospělé
Praktická lékařka
320 Samost.ordinace prakt.lék.pro dospělé
MUDr. Poláková Milada
Josefská 16, 60200 Brno

laboratorní vyšetření
Vítkovická nemocnice, a.s.
102 Nemocnice
MUDr. Marsová Marie, MBA
Zalužanského 15/1192, 70384 Ostrava

endokrinologie
ENDOCARE s.r.o.
324 Samostatná ordinace lékaře specialisty
MUDr. Rosická Martina, Ph.D.
Roškotova 1/1225, 14000 Praha 4

diabetologie
Odborný lékař internista a diabetolog
324 Samostatná ordinace lékaře specialisty
MUDr. Sommerová Zuzana
Dukelská 456, 79001 Jeseník
Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události