Nedostatek minerálů

      Minerály patří stejně jako vitamíny nebo vláknina k životně důležitým látkám, bez kterých se naše tělo nedokáže obejít. Pojem minerály zahrnuje všechny anorganické látky vyskytující se v těle buď ve velkém množství (okolo 25 až 1000 gramů), nebo v malém, takzvaném stopovém množství. Všechny minerály jsou esenciální, to znamená pro tělo životně důležité a pro funkčnost jednotlivých orgánů a tkání nezastupitelné. Protože je tělo neumí samo produkovat, musí být přijímány v potravě a nápojích. K minerálům, kterých je v těle veliké množství patří:  magnézium (hořčík - Mg), kalium (draslík - K), kalcium (vápník - Ca), natrium (sodík - Na), sulfur (síra -S), chlor (Cl) a fosfor (P).

      Do stopových prvků počítáme látky, které jsou už ve velmi  malé koncentraci pro tělo nezbytné a nenahraditelné. Jejich obsah v těle je mezi 1 až 5 miligramy: chrom (Cr), železo (Fe), fluor (F), jod (J), kobalt (Co), měď (Cu), mangan (Mn), molybden (Mo), nikl (Ni), selen (Se), křemík (silicium - Si), vanad (Va) a zinek (Zn).

Pokračovat na: Funkce minerálů

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.

Související zdravotnická zařízení

Interní medicína
MEDICENTRUM BIOMED s.r.o.
310 Zdravotnické středisko
MUDr. Pelčík Jaromír
nám. Míru 3/1077, 30100 Plzeň

Praktický lékař pro dospělé
Praktický lékař pro dospělé
320 Samost.ordinace prakt.lék.pro dospělé
MUDr. Sedláčková Marie
Boršovská 2228, 69701 Kyjov

laboratorní vyšetření
AeskuLab a.s., zdravotnická laboratoř
361 Samostatná odborná laboratoř
MUDr. Steinerová Alexandra
Potoční 546, 33101 Plasy

endokrinologie
Privátní interní lékař a endokrinolog
324 Samostatná ordinace lékaře specialisty
MUDr. Stašek Antonín
Štefánikova 2463, 76001 Zlín

diabetologie
Všeobecná fakultní nemocnice v Praze
101 Fakultní nemocnice
Mgr. Jurásková Dana, Ph.D., MBA
U Nemocnice 2, 12808 Praha 2
Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události