Nedostatek minerálů

      Minerály patří stejně jako vitamíny nebo vláknina k životně důležitým látkám, bez kterých se naše tělo nedokáže obejít. Pojem minerály zahrnuje všechny anorganické látky vyskytující se v těle buď ve velkém množství (okolo 25 až 1000 gramů), nebo v malém, takzvaném stopovém množství. Všechny minerály jsou esenciální, to znamená pro tělo životně důležité a pro funkčnost jednotlivých orgánů a tkání nezastupitelné. Protože je tělo neumí samo produkovat, musí být přijímány v potravě a nápojích. K minerálům, kterých je v těle veliké množství patří:  magnézium (hořčík - Mg), kalium (draslík - K), kalcium (vápník - Ca), natrium (sodík - Na), sulfur (síra -S), chlor (Cl) a fosfor (P).

      Do stopových prvků počítáme látky, které jsou už ve velmi  malé koncentraci pro tělo nezbytné a nenahraditelné. Jejich obsah v těle je mezi 1 až 5 miligramy: chrom (Cr), železo (Fe), fluor (F), jod (J), kobalt (Co), měď (Cu), mangan (Mn), molybden (Mo), nikl (Ni), selen (Se), křemík (silicium - Si), vanad (Va) a zinek (Zn).

Pokračovat na: Funkce minerálů

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.

Související zdravotnická zařízení

Interní medicína
Cardiocentrum Kladno s.r.o.
324 Samostatná ordinace lékaře specialisty
MUDr. Povolný Petr
Huťská 211, 27201 Kladno

Praktický lékař pro dospělé
Oblastní nemocnice Jičín a.s.
102 Nemocnice
Ing. Kracíková Dana
Bolzanova 512, 50643 Jičín

laboratorní vyšetření
P & R LAB s.r.o.
361 Samostatná odborná laboratoř
MUDr. Fojtíková Martina
Nová cesta 531, 74301 Bílovec

endokrinologie
SPEA Olomouc, s.r.o.
301 Sdružené ambulantní zařízení - velké
Ing. Skutka Jiří
nám. Národních hrdinů 2/769, 77111 Olomouc

diabetologie
Diabetologická ambulance
324 Samostatná ordinace lékaře specialisty
MUDr. Machalová Martina
Jiráskova 669, 58301 Chotěboř
Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události